Konferanslar
786
page-template-default,page,page-id-786,page-child,parent-pageid-623,bridge-core-2.1.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-20.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Konferanslar

8 Şubat 2020

Kürtçe Düşünmek, Yazmak ve Yayınlamak

8 Şubat Cumartesi günü İsmail Beşikci Vakfı, Bilgi Üniversitesi Türkiye Kültürleri Araştırma Grubu ve Peywend Yayınları işbirliği ile Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde ”Kürtçe Düşünmek, Yazmak ve Yayınlamak” başlıklı program gerçekleştirildi.

25 – 26 Mayıs 2019

Ayrımcılığın Tezahürleri Konferansı

Selçuk Çelik’in yönetiminde gerçekleştirilen ve 25 hafta devam eden “Ayrımcılığı Anlamak”  Atölyesinin sonuç konferansı düzenlendi. 25-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve iki gün süren konferansta toplam 8 oturumda dilden toplumsal cinsiyete ayrımcılığın farklı tezahürleri konunun uzmanı akademisyenler ve ayrımcılığa karşı mücadele eden sivil toplum aktivistleri tarafından ele alındı.

Konferansta ayrımcılık konusunda bir farkındalık yaratmak kadar söz konusu ayrımcılıklara karşı sivil ve hukuki mücadele yöntemleri konusunda da değerli paylaşımlar yapıldı.

2018 yılı konferansları