Kurdî English

Son günlerde Twitter’de İsmail Beşikci adına açılmış gibi gösterilen Twitter hesaplarından, Beşikci’nin düşünceleri ve üslubu ile ilgili olmayan düşünce ve sohbetler yayınlanmaktadır. Öncelikle şunu belirtelim ki, Beşikci’nin kendi adına açmış olduğu bir twitter hesabı olmadığı gibi, bilgisi içinde açılan ve yönetilen bir twitter hesabı da yoktur.

Beşikci düşüncelerini yazdığı kitaplar, makaleler ile verdiği konferans, yaptığı röportaj ve katıldığı panellerde açıklamaktadır.

Beşikci adına açılan sayısı ona yakın sahte facebook ve twitter hesabının kapatılması için, avukatı tarafından İstanbul C. Başsavcılığı’na başvurulmuş, maalesef bir sonuç alınamamıştır.

İsmail Beşikci adını kullanarak açılan sahte hesapların bir kısmı Beşikci’nin düşüncelerinden rahatsız olan çevrelerin yaptıkları, Beşikci’yi ve İsmail Beşikçi Vakfı’nı itibarsızlaştırmak için bilinçli bir girişimi olduğuna inanıyoruz.

Son zamanlarda üst üste gelen İsmail Beşikci Vakfı Başkanı İbrahim Gürbüz’ün silahla kaçırılması, kendisini kaçıran kişinin somut delillerle birlikte yakalanıp ertesi gün serberst bırakılması diğer örgüt arkadaşları tespit edilmesine rağmen soruşturmanın savsaklanması, hatta  soruşturma savcısının talimatına rağmen adli kolluk birimlerinin görevlerini yapmayarak soruşturma evraklarının birimler arasında başıboş bir mayın gibi dolaşması ve tüm bunlar olurken tehditlerin devam etmesi yanında özel ve resmi bankaların vakfımıza çıkardığı hukuk dışı, keyfi engelleri ve benzer birçok tehdidi bir bütün olarak ve aynı merkezden kontrol edilen müdahaleler olarak değerlendiriyoruz. Kürt halkının bağrından çıkan kurumumuza yönelik tahammülsüzlüğün şimdilik ne boyuta varmış olduğunu kamuoyu ile paylaşmayı bir zorunluluk olarak gördük.

Saygılarımızla. 10.07.2014 

İSMAİL BEŞİKCİ VAKFI YÖNETİM KURULU


Copyright © 2018